JANDARMA KABLO HIRSIZLARINA GÖZ AÇTIRMIYOR

20 Ekim 2015 Salı, 14:57

Manisa’nın Kula ilçesinde, telefon hattı kablolarını çalan bir kişi suçüstü yakalanırken, 2 suç ortağı kayıplara karıştı.
Kula ilçe jandarma komutanlığına gelen bir ihbar üzerine devriye görevine çıkan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Başıbüyük Mahallesi ile Balıbey Mahallesi arasında bulunan bölgede yaptıkları arama sırasında, telefon kablolarını çalan 3 kişiyi suçüstü yakaladı. Jandarmanın geldiğini fark eden zanlılardan iki kişi olay yerinden kaçarken, İsmail Ş. (17) gözaltına alındı. Olay yeri çevresinde yapılan aramada, kabloları kesmek için kullanılan malzemeler ile kesilmiş telefon kablosu ele geçirildi.
Olayda gözaltına alınan zanlı, jandarmadaki ifadesinden sonra Kula cumhuriyet savcılığına sevk edildi. Olay yerinden kaçan diğer iki zanlının isimlerinin belli olduğu olduğunu ve yakalanmaları için çalışma başlatıldı.
İsmail. Ş. Savcılıkta yapılan sorgusunun ardından yaşının küçük olması ve suça sürüklenen çocuk olması nedeniyle serbest bırakıldı.

MANİSA’NIN KULA İLÇESİNDE, TELEFON HATTI KABLOLARINI ÇALAN BİR KİŞİ SUÇÜSTÜ YAKALANIRKEN, 2 SUÇ ORTAĞI KAYIPLARA KARIŞTI. (HASAN YİĞEN/MANİSA-İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir