DOLANDIRICILARIN YENİ HEDEFİ…

14 Temmuz 2015 Salı, 00:03

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde kendilerini bir firma çalışanı olarak tanıtan iki kişi, bir çiftçiyi, 23 küçükbaş ve 2 büyükbaş hayvanını alarak dolandırdı. Jandarma ekipleri dolandırıcılık olayına karışan 8 kişiyi kıskıvrak yakaladı.
Olay, Alaşehir ilçesinde 10 Temmuz 2015 günü meydana geldi. Kendilerini İzmir’de faaliyet gösteren T firması çalışanları olarak tanıtan ve araçlarında firma logosu bulunan iki kişi, M.Y. isimli şahıstan yapılan pazarlık ile 23 küçükbaş ve 2 büyükbaş hayvan satın aldı. Alınan hayvanların parasını İzmir’de mezbahada kesim sonrası ödemek üzere M.Y. ile birlikte Alaşehir ilçesinden İzmir’e araçla hareket eden dolandırıcılar, Turgutlu ilçesinde bir petrol istasyonunda mola esnasında çiftçi M.Y’i atlatarak kaçtı. Çiftçi M.Y., olayın ardından durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Jandarma ekiplerinin araştırması sonucu 11 Temmuz günü, 23 küçükbaş ve 2 büyükbaş hayvan Turgutlu ilçe merkezinde 3 farklı hayvan ahırında bulunarak M.Y.’e teslim edildi. Olayda kullanılan bir kamyona el konulurken, 8 şüpheli gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.
Üretici ve çiftçileri her türlü dolandırıcılığa karşı uyaran İl Jandarma Komutanlığı, huzur ve güvenin arttırılması için çalışmaların aralıksız sürdürüleceğini bildirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir