Çöplükte Çıkan Yangın Ormanı da Yaktı

24 Eylül 2014 Çarşamba, 11:14

MANİSA’nın Kırkağaç İlçesi’nde, belediye çöplüğünde başlayan yangın, bozuk orman alanına da sıçradı. Havadan ve karadan yapılan müdahalelerle kontrol altına alınan yangında 20 hektarlık alan kül oldu.

Kırkağaç’a bağlı Sarıkaya Mevkisi’ndeki belediye çöplüğünde bugün saat 16.00 sıralarında yangın çıktı. Alevler rüzgarın etkisiyle yakındaki bozuk ormlan alanına da sıçradı. Kuru otlar nedeniyle alevler kısa sürede 3 hektarlık alana yayıldı. Bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 2 söndürme helikopteri, Kırkağaç, Soma ve Kınık Orman İşmetme Müdürlüğü’ne ait toplam 15 arazöz ve 40 orman işçisi sevk edildi. Kırkağaç Belediyesi’ne ait 6 iş makinesi de bölgeye gönderildi. Havadan ve karadan söndürme çalışmaları sürerken AK Partili Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz ve Kırkağaç İlçe Emniyet Müdürü Mithat Uysal ve Kırkağaç İlçe Jandarma Karakol Komutanı Astsubay Başçavuş Enver Gündüz de olay yerine gelerer söndürme çalışmaları takip edip, bilgi aldı.

20 HEKTAR KÜLE DÖNDÜ

Yangın, havadan ve karadan müdahaleyle 2 saatte söndürüldü. İlk belirlemelere göre 20 hektar bozuk orman alanı küle döndü.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir