CANLARINI ZOR KURTARDILAR!

24 Temmuz 2015 Cuma, 10:26

MANİSA’nın Selendi İlçesi’nde, buzdolabının patlamasının ardından çıkan yangında 2 ev, 1 samanlık ve 1 ahır kullanılamaz hale geldi. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken 4 büyükbaş hayvan telef oldu.

Selendi İlçesi’ne bağlı Tepeynihan Mahallesi’nde 35 yaşındaki Hikmet Çankaya’ya ait evde buzdolabının patlamasıyla yangın çıktı. Evden çıkan alevleri görenler durumu itfaiye ve jandarma ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Yangının kısa sürede büyümesi üzerine çevre ilçelerden yardım istenirken, alevler Halit Çelikkan’a ait ev ile samanlık ve ahıra sıçradı. Yangına 2 arazöz ile havadan helikopterle müdahale edildi. Yangın ekiplerin yaklaşık iki saatlik çalışması sonucunda kontrol altına alınarak söndürüldü. Can kaybının yaşanmadığı yangında 2 ev, 1 samanlık ve 1 ahır kullanılamaz hale gelirken, 4 büyükbaş hayvan telef oldu. Yangın sonrası olay yerine gelen Selendi Kaymakamı Hasan Meşeli ekiplerden bilgi alarak evleri zarar gören ailelere yardım sözünde bulundu. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

buzdolabi-patladi-2-ev-kul-oldu_8143_dhaphoto7

MANISA/DHA: MANISA'NIN SELENDI ILCESI'NDE, BUZDOLABININ PATLAMASI SONUCU CIKAN YANGINDA  2 EV 1 SAMANLIK VE 1 AHIR KULLANILAMAZ HALE GELDI. YANGINDA OLEN YA DA YARALANAN OLMAZKEN  4 BUYUKBAS HAYVAN TELEF OLDU.(FOTO: SELENDI, DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir