Çalıştığı çiftlik sahibini öldüren bekçi yakalandı

10 Haziran 2019 Pazartesi, 11:45

Manisa’da, çalıştığı hindi çiftliğindeki çiftlik ortaklarından Adem Maral’ı öldürdüğü öne sürülen şüpheli, Alaşehir ilçesinde yakalandı.

Olay geçtiğimiz Cumartesi günü Şehzadeler ilçesi Güzelköy Mahallesi Gabriköprü mevkisindeki hindi çiftliğinde meydana geldi. İşletmenin ortaklarından Adem Maral (43), elleri bağlı halde ölü bulundu. Olay yerinde yapılan incelemede, Maral’ın başında av tüfeği yarası ile vücudunun çeşitli yerlerinde darp izlerine, birden fazla kişiye ait parmak ve ayak izlerine rastlandı.

Cinayet zanlılarının yakalanması için çalışma başlatan Manisa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, öldürülen Maral’ın 35 KZP 19 plakalı aracı ile çiftlikte bekçi olarak çalışan Aykut Ç. (26) ve kimliği henüz tespit edilemeyen şüphelinin çiftlikte olmadığını tespit etti. Aracın GPS cihazı takibinden Alaşehir ilçesinde bulunduğunu belirleyen jandarma ekipleri, Manisa’dan Alaşehir ilçesinde giden yol güzergahındaki kamera kayıtlarını inceleyerek, şüpheli Aykut Ç.’nin yanında Aleyna A. ile yol aldığını ve aracı Alaşehir’de kırsal bir arazide terk edip kaçtığını belirledi.

Şüpheli 8 ayrı suçtan arandığı ortaya çıktı

Soruşturmayı derinleştiren jandarma ekipleri, zanlı Aykut Ç.’nin sürekli irtibat halinde olduğu çiftlik çalışanı Özkan B.’nin ifadesini aldı. Özkan B.’nin ifadesinde zanlı Aykut Ç. ile telefonda görüştüğünü, Aykut Ç.’nin ölen Adem Maral’ın Aleyna A.’ya tecavüz ettiğini ve bu yüzden Adem Maral’ı öldüreceğini söylediğini aktardı.

8 ayrı suçtan aranan şüpheli Aykut Ç.’nin telefon sinyallerini, sosyal medya hesaplarını ve banka ve kredi kartı hesaplarını takip eden jandarma ekipleri, ayrıca Aleyna A.’nın yakalanması için çalışma başlattı. Şüphelileri yakalama çalışmalarını Alaşehir ilçesinde yoğunlaştıran jandarma ekipleri, drone iz takip köpeği ve 50 personelle dağlık arazide zanlı Aykut Ç.’yi yakaladı, zanlının kullandığı av tüfeğini de gömdüğü yerde buldu. Gözaltına alınan zanlının jandarmadaki işlemleri sürerken, diğer şüphelinin yakalanması için yürütülen çalışmalar devam ediyor.

 

 

Sizde yorum yapın..