ASTSUBAY KALP KRİZİNDEN ÖLDÜ

21 Nisan 2014 Pazartesi, 13:33

MARDİN’in Nusaybin İlçesi’nde görev yapan 33 yaşındaki Piyade Astsubay Başçavuş Kenan Salık, kalp krizinden hayatını kaybetti. Salık’ın, ailesinin yaşadığı Manisa’nın Turgutlu İlçesi’nde toprağa verileceği belirtildi.

Nusaybin Piyade Sınır Taburu’nda görev yapan Piyade Astsubay Başçavuş Kenan Salık, kaldığı misafirhanede kalp krizi geçirdi. Yapılan ilk müdahalenin ardından Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Salık, kurtarılamadı. Yaşamını kaybeden Astsubay Kenan Salık’ın cenazesi, otopsi için Diyarbakır Dicle Üniversitesi Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Otopsinin ardından, Salık’ın cenazesinin askeri uçakla gönderileceği ve ailesinin yaşadığı Manisa’nın Turgutlu İlçesi’nde defnedileceği kaydedildi.

Astsubay Salık’ın Turgutlu’da yaşayan ailesine ölüm haberi, yanlarında sağlık görevlilerinin de bulunduğu polis ve jandarma ekiplerince verildi. Haberi alan anne Birsen ve baba Salih Salık, sinir krizi geçirdi. Aslen Diyarbakırlı olan ailenin 3 oğlundan biri olan, evli 1 çocuk babası Kenan Salık’ın 14 yıldır Ordu’da görev yaptığı, kısa bir süre önce tayininin Mardin’e çıktığı kaydedildi. Salık’ın eşi Nurdan Salık’ın Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştığı belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.