ADLİYEYE AMBULANSLA GETİRİLDİ

22 Ocak 2014 Çarşamba, 13:11

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde yaşanan bir olayda, 91 yaşındaki kadın vasi tayin etmek için kiralık ambulansla Turgutlu Adliyesine geldi.
Turgutlu Cumhuriyet Mahallesi Anafartalar Sokakta ikamet eden 5 çocuk annesi, 10 torun sahibi 91 yaşındaki Melahat Üstünkaya, evde kendine bakan bakıcı kadını vasi tayin etmek için kiralık ambulansla adliyeye getirildi. Yatalak olan ve evde kendisine bakan Cemile Uğur’a maaş bağlanması için yapılacak işlemler için iki gündür adliyeye geldiklerini belirten Üstünkaya’nın kızı Özgül Er, “Annem zaten imza atamıyor, sadece parmak basacak ama bu prosedür yatalak kadıncağızın buralarda beklemesine neden oluyor” dedi.
Üstünkaya’nın bekleyişi mahkemeden çıkan evraka parmak basmasıyla sona ererken kızı Özgül Er de şunları söyledi: “Anneme bakan bayanı vasi tayin işlemleri için iki gündür adliyeye gelip gidiyoruz ancak prosedürlere takılıyoruz. Yatalak annemin buraya gelmesi gerektiğini söylediler ve biz de ambulansla buraya geldik. Herşeye çözüm bulan devletin bu işe de bir çözüm bulmasını istiyoruz. Bu durumda olan birçok aile vardır ancak biz sesimizi duyurmak istiyoruz.”
91 yaşındaki kadın ise saatlerce bekledikten sonra evrakları tamamlanarak adliyeden geldiği ambulansla ayrıldı. Ambulans içerisinde bekleyen Melahat Üstünkaya da şunları söyledi: “Çok yoruldum ve üşüdüm” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.