2013 YILINDA KULA’DA 315 BEBEK DÜNYAYA GELDİ

30 Aralık 2013 Pazartesi, 12:09

Kula Belediyesi’nin başlattığı “Hoşgeldin Bebek” uygulamasında 2013 yılında 142 tanesi kız 173 tanesi erkek olmak üzere toplamda 315 bebek dünyaya geldi.
Kula Belediye Başkanı Selim Aşkın ise bu ülkeye bir çocuk büyütmek ve yetiştirmek en büyük sanattır. Bir çocuğu dünyaya getirmenin dışında, onun sağlıklı büyütmek ve gerekli eğitimi vermek de bizlerin en önemli görevidir. Yarınımızın gülümseyen yüzü olan bebeğinizi dünyaya getirmenin mutluluğunu ailelerimizle paylaşıyoruz. 2013 yılında Aramıza Hoşgeldiniz, annenize ve babanıza hoşgeldiniz, Kula’mıza Hoşgeldiniz” dedi.
Kula Belediyesi Belediye Meclis Üyesi Akile Akdemir tarafından evler ziyaret edilerek ailelere hediyeler veriliyor. Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Kula Belediye Meclis Üyesi Akile Akdemir, “Anne-baba olmak. Bir bebek sahibi olmak yaşanabilecek en güzel ve eşi benzeri olmayan bir duygudur. Bir bebeği dünyaya getirmek onunla ilk teması kurmak onun elini tutarak bilmediği bir dünyaya beraber yelken açmanın güvenini vermek, her anne babanın yaşadığı ilk ve vazgeçilmez duygusal anlardandır. Bebek büyüyüp geliştikçe o ilk anlar her zaman taze kalır. Bizde Kula Belediyesi olarak ailelerimizin bu anını ölümsüzleştirmek için “ Hoş Geldin Bebek” uygulamasını başlattık. Ailelerimize tebrik ediyor; sağlıklı ve huzurlu bir hayat geçirmenizi diliyorum” dedi.
Kula Belediyesi’nin başlatmış olduğu Vatandaşların beğenisini kazanan Hoşgeldin Bebek Uygulaması’nda ailelere, içinde Fanatik Kulalı Belgesi, kutlama mesajı, Hoşgeldin Bebek kitabı ve bebek takımı yer alıyor. 2013 yılı itibari ile Hoşgeldin Bebek Uygulaması ile 315 aile ziyaret edildi. 2013 yılında en çok erkek bebek dünyaya gelirken Fanatik Kulalı Bebeklere anne-baba isimlerinin yanında çift isim ve yeni isimler de verildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.