15 YAŞINDAKİ KIZI 26 GÜNDÜR KAYIP

08 Mart 2014 Cumartesi, 14:26

Soma’da, izinli olarak annesiyle kalan devlet korumasındaki 15 yaşındaki R.C.’den 26 gündür haber alınamıyor.
Manisa’nın Soma ilçesinde izinli olarak annesiyle kalan devlet korumasındaki 15 yaşındaki R.C.’den 10 Şubat’tan bu yana haber alınamıyor. Kızının misafirlik için gittiği bir komşusunun erkek kardeşi İ.D. (26) tarafından kaçırıldığını öne süren Züleyha A. (37), kızının kaçırıldığı günün ertesinde polise gidip şikayetçi olduğunu, o tarihten bu yana bir haber çıkmadığını kaydetti.
Anne Züleyha A., 8 yıl önce eşi Engin C.’den (40) boşandı. Boşandığı eşinin tutuklanması üzerine babası ile kalan büyük kızı R.C. devlet korumasına alınarak, Balıkesir Fatma Aliye Kasapoğlu Yetiştirme Yurdu’na yerleştirildi. Gündelik işlere giderek geçimini sağlayan Züleyha A., ekonomik durumu biraz düzelince Balıkesir Kız Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 1’inci sınıf öğrencisi kızı R.C.’yi bir süre önce yetiştirme yurdundan aldı. Soma ilçesinde İstiklal Mahallesi’nde annesi ile birlikte yaşamaya başlayan R.C.’yi zaman zaman Aile ve Sosyal Politikalar Balıkesir İl Müdürlüğü yetkilileri de kontrol ediyordu. Anne, izinli olarak yanında kalan kızı R.C.’yi Müdürlük yetkililerinin kararının ardından tamamen yanına alacaktı. R.C., 10 Şubat akşamı komşuları N.B.’nin evlerine misafirliğe gitti. R.C., saat 23.30’a kadar dönmeyince onu merak eden annesi komşusuna gitti. Anne Züleyha A., komşusu N.B.’nin kızın kendilerinde olmadığını belirterek, “Sobanın külünü dökmek için dışarı çıktı. Ancak, dönmedi” sözlerini duyunca şoke olduğunu söyledi. Aramalara rağmen kızını bulamayan Züleyha A., İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne kızı için kayıp başvurusunda bulundu.
Züleyha A. poliste verdiği ifadesinde, kızının evlerine misafirliğe gittiği N.B.’nin Soma’daki bir maden şirketinde çalışan kardeşi İ.D. tarafından kaçırıldığından şüphelendiğini söyledi.
Evlerine gittiği N.B.’nin kocası İ.B.’nin kardeşinin yerlerini bildiği halde söylemediğini iddia eden anne Züleyha A., 26 gündür kızından haber alamadığını söyleyerek, bir an önce kızına kavuşmak istediğini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.