1.5 ton margarini tereyağı diye satacaktı

22 Ocak 2015 Perşembe, 14:39

MANİSA’nın Turgutlu İlçesi’nde, yapılan denetimde, piyasaya sürülmek üzere tereyağı görünümü verilen, etiketi olmayan 500 gramlık 3 bin poşet margarin ele geçirildi.

Turgutlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, şüphe üzerine Cevdet Öktem Caddesi’nde durdukları kamyonetten kasasında 500 gramlık paketler halinde toplam 1.5 ton etiketsiz, tereyağı görünümünde margarin ele geçirdi. Market ve şarküterilere pazarlanmaya çalışıldığı ileri sürülen yağlara el konuldu. Margarinleri ‘tereyağı’ diye satmaya çalıştığı ileri sürülen kişiye ise 2 bin 666 lira idari para cezası kesildi.

Turgutlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Müdürü Kerim Özyol, vatandaşları mağdur olmamaları için tereyağı alırken etiketli ürün alması ve fiyatına dikkat etmeleri konusunda uyardı. Sağlıksız ve insan tüketimine uygun olmayan gıda işletmelerinin resmi kurumlar kadar halk tarafından da takip edilmesi gerektiğini belirten Özyol “Halkımız gıda ile ilgili her türlü şikayetini 174’ü arayarak, çekinmeden bildidrmeli ve bunun bir vatandaşlık görevi olduğunun bilincinde olmalı” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir